7.9.2016 - Astra 1 (20:00) - Orálek Mistrovské utkání (1.kolo)

Kmochův odkaz

4:4

FK Kobylisy "B"

(Císař) - Kracman, Rosol, Havran, Řeřicha, Žižka, Kopecký, Kolen ( 1:3 ) Aušprunk - (Havelka), Cichra, Báňa, Lovecký, Plášil, Zahrádka, Karafiát V.
4:4
Po velmi dlouhé době má B tým kvalitu na to, aby mohl bojovat o body i proti kvalitním týmům z 1 třídy. I díky tomu jsme byli všichni zvědaví, jak se nám povede vstup do další sezóny. Hned první minuty zápasu proti Kmochově odkazu ukázaly velký kvalitativní rozdíl mezi touto a nižší soutěží. Pohyb soupeře, kontrola balónu, důraz v soubojích a tak nějak všechno bylo někde jinde. Hráli jsme především ze zajištěné obrany a všichni si plnili své defenzivní úkoly velmi dobře. Vpředu jsme se snažili zaskočit soupeře rychlými přechody do útoku s pohotovým zakončením. I díky tomu jsme šli do vedení po pěkné střele z levé strany. Soupeř rychle vyrovnal, poté co neobsazený hráč ze střední vzdálenosti perfektně trefil k tyči. Nicméně první půlce byla ještě zajímavá a nám se podařilo dalšími dvěma góly utéct. Tento rozdíl jsme už do konce poločasu udrželi. V další části soupeř téměř permanentně praktikoval hru bez brankáře a snažil se nás dostat pod tlak. Ačkoliv jsme toto netrénovali, obrana fungovala celkem slušně jen na zaváhání po několika minutách, kdy se před našim brankářem zjevili dva úplně volní hráči. Naštěstí se nám povedla jedna střela do prázdné branky přes celé hřiště a znovu bylo na světě vedení o dva góly. Od této chvíle nás ale opustilo štěstí, protože prázdnou branku jsme do konce zápasu netrefili ještě aspoň 4-krát a rozhodčí také nechával tvrdší hru soupeře bez povšimnutí. Čímž se dostáváme k poslední minutě před koncem zápasu, kdy jsme za stavu 4:3 nechali projít hráče z levé strany a ten nedal našemu brankáři šanci střelou ke vzdálené tyči. 4:4. Takticky jsme byli lepším týmem, ale Kmoch ukázal velkou kvalitu na míči a také v důrazu. Časem třeba zjistíme, jak cenný to je bod.
Nejlepší hráč: Kopecký (Kmochův odkaz)