12.5.2016 - SH Eden (21:40) - Lafek, Polák VIDEO ZDE FOTOGALERIE ZDE Pohár FAČR (čtvrtfinále)

FK Kobylisy

0:3

AC Sparta

Vácha - (Havelka), Mejzr, Frank, Jurčík, Karafiát V., Karafiát J., Doležal ( 0:3 ) Sláma - (Vozár), Holeček, Hanzlík, Kubelka, Doša, Kabele, Tichý, Argent
Min. Tým Hráč Akce
0' - oba celky jsou nastoupeny před Kobyliským publikem, kterých se tu sešlo cca 40. Čtvrtfinálové pohárové utkání vypukne za několik minut.
0' - zahajovací sestavy. Kobylisy: Havelka - Vácha, Mejzr, Karafiát J., Jurčík, Sparta: Vozár - Hanzlík, Holeček, Doša, Kabele
2' SPA - Sparta diktuje tempo. Snaží se kombinovat a vytvářet si střelecké pozice. Doša z úhlu zkouší pozornost brankáře Havelky. 0:0
3' KOB - první střelecký pokus z devíti metrů od Jurčíka míří těsně vedle tyče. 0:0
5' SPA - !! GÓL !! Sláma se dokázal uvolnit ve středu hřiště, jeho střela po zákroku brankáře nekončí v siťi. Odražený míč si našel Kubelka a posílá ho do odkryté branky. 0:1
7' KOB - dva střelecké pokusy Váchy z dvanácti metrů Vozár vyráží do autu. 0:1
7' KOB - Vácha vybojoval míč proti Holečkovi, následná střela bodlem trefuje dobře postaveného brankáře. 0:1
10' SPA - Sláma tentokrát levou jen těsně mimo. 0:1
10' KOB - souhra bratří Karafiátů přinesla obrovskou šanci, ale starší z bratrů nedokázal tváří v tvář překonat Vozára. Následná dorážka byla velmi těžká a zamířila hodně vysoko. 0:1
12' SPA - !! GÓL !! Holeček se výborně otočil a vystřelil. Jeho střelu likviduje Havelka, jenže míč se k nšmu opět dostává a druhá střela mezi nohy už končí v síťi. 0:2
16' SPA - hráči Sparty mají převahu, jejich střely jsou převážně zblokované. 0:2
19' SPA - Sláma se kličkou na kraji vápná zbavil Doležala, jeho pokus vyráží Havelka. 0:2
20' SPA - Holeček si narazil míč a z blízka nedokázal procpat míč do branky. 0:2
20' KOB - Kobylisy po delší pauze v šanci. Přečíslení dva na jednoho nevyužil Jurčík ke vstřelení branky. Vozár sice vystihl kličku, ale zahrál rukou mimo pokutové území. Tady se mělo pískat, rozhodčí přehlédli. 0:2
21' KOB - Jiří Karafiát se uvolnil na hranici vápna, jeho střelu na zadní tyč Vozár vyráží. Po dobré kombinaci přichází šance Doležala, který trefuje prostředek branky. 0:2
23' SPA - po rozehraném přímém kopu nastřeluje Kabele horní tyč. Většina diváků komentuje slovem "tyvole" 0:2
25' SPA - !! GÓL !! V posledních vteřinách první půle, po nacvičené kombinaci, zvyšuje Doša už na rozdíl třech branek. Asistenci má Holeček. 0:3
26' SPA - rychle rozehraný aut od Hanzlíka, následná střela Kubelky, která končí po zásahu brankáře na horní tyči. O chvilku později, nastřelený míč tečuje Hanzlík, brankář Kobylis je však pozorný. 0:3
29' SPA - obrovská šance Argenta, ten trefuje dobře postaveného Havelku. 0:3
31' KOB - Mejzr na vlastní polovině obíra o míč Holečka a běží s ním na soupeřovu bránu. Na deseti metrech se rychlou kličkou zbavuje obránce Sparty, bohužel pro Kobylisy následnou tvrdou střelu chytá neskutečně Vozár. 0:3
33' SPA - opět jsme svědky vynikající techniky Slámy, který se zbavuje svého strážce Franka, střela končí na konstrukci Kobyliské branky. 0:3
34' SPA - a zase kapitán Sparty Sláma zkouší pozornost brankáře Kobylis, který jeho střelu vykopává na roh. 0:3
37' SPA - teď se chvíli hraje nahoru - dolů, v největší šanci byl Kubelka, jenže z blízka neprostřelil brankáře Kobylis. 0:3
38' KOB - po nahrávce Jurčíka se ocitá Jiří Karafiát sám před Vozárem. jeho velmi dobrou kličku a střelu přesně k tyči, likviduje Sparťanský brankář. Vozár opravdu dokazuje, že je ve svém oboru vynikající. 0:3
39' SPA - přečíslení 3 na 2 zakončuje Sláma střelou do prostřed branky. 0:3
41' SPA - Holeček vyslal rychlou střelu, která po zásahu brankáře neskončila v síťi. 0:3
44' KOB - Kobylisy teď dobře zabojovaly uprostřed hřiště a ze situace 4 na 2 vytěžily rohový kop po střele Václava Karafiáta. 0:3
45' KOB - Time-out na straně Kobylis, kteří na posledních pět minut budou zkoušet hru bez brankáře. 0:3
46' KOB - hned na úvod Power-play měli hráči kobylis velkou šanci na snížení nepříznivého stavu. Váchovu nastřelenou přihrávku na zadní tyč, jen těsně míjí Jiří Karafiát. 0:3
49' SPA - Vozár zkouší střelu přes celé hřiště, ale prázdnou branku Kobylis netrefuje. 0:3
49' KOB - dva tečované nástřeli na branku, Vozár oba chytá. 0:3
50' KOB - to je obrovská smůla, Kobylisy mohly mít alespoň čestný úspěch. V posledních vteřinách zápasu vybojoval míč Václav Karafiát, jeho střela levou nohou končí na tyči Sparťanské branky. Tak tady chyběly opravdu jen milimetry. 0:3
50' - Je tu závěrečný hvizd rozhodčího. Sparta si s přehledem pohlídala postup do semifinále poháru. Kobylisy sklízejí potlesk od svých fanoušků. 0:3
Nejlepší hráč: Vácha (FK Kobylisy) - Holeček (AC Sparta)