10.5.2016 - TJ Astra (21:00) - Lafek mistrovské utkání (18.kolo)

FK Kobylisy "B"

1:0

FK Jooky

Aušprunk - (Ihring), Prokop, Lovecký, Plášil, Báňa, Minha, Zahrádka ( 0:0 ) Dušík L. - (Bočan), Panýrek, Richter, Dušík T. Švanda, Kučera
Min. Tým Hráč Akce Komentář k utkání:
46. Kob Báňa (Cichra) 1:0 Věděli jsme o kvalitách Jooky, protože jejich šňůra bez porážky v 10 zápasech nemohla utéct naší pečlivé přípravě před zápasem. Věděli jsme, že herně to nejsou žádní nazdárkové, a že nás čeká tuhý boj. A to se potvrdilo. Oba týmy hráli velmi dobře dozadu a čekalo se na to, kdo najde mezírku na cestě k soupeřově brance. Celkově se hrál kvalitní futsal. My jsme byli více odvážní a po většinu poločasu jsme se snažili prodrat přes pevnou obranu soupeře, zatímco ten využíval rychlých akcí a snažil se nás zaskočit rychlým přechodem do útoku. První poločas byl celkem chudý na opravdu velké šance, ale i tak jich hráči obou týmů pár spálili. Čekalo se, zda některý z týmů zlepší svou hru. Druhá část byla pohybově o dost lepší z naší strany a i soupeř se osměloval více a snažil se nás dostávat pod tlak už od naší branky. Celkově byl druhý poločas plný nebezpečných situací na obou stranách, ale větší množství jich bylo u branky Jooky, kde jsme opakovaně naráželi na neprostupného golmana. Kolikrát jsme ho trefili snad radši ani nepočítat. Někteří z toho asi budou mít zlé sny. Na druhé straně zase několikrát došlo k propadnutí v obraně a pravá tyčka zvonila hned dvakrát. Ale štěstí se přiklonilo k nám, kdy jsme asi 4 minuty před koncem zápasu dokázali pěknou přihrávkou za obranu zavěsit do odkryté sítě. Tato výhra 1:0 je pro nás asi nejcennější a nejvypracovanější. Museli jsme být hodně trpělivý a vyplatilo se. Perfektní zápas, supr soupeř, žádné zakeřnosti. Aspoň máme o víkendu co slavit včetně odskočení od zbytku týmu v tabulce.
Nejlepší hráč: Báňa (FK Kobylisy "B")