28.3.2016 - SH EDEN (20:40) - Lafek, Češek Mistrovské utkání (20.kolo)

Holota líná

5:7

FK Kobylisy

Vrabec - (Morávek), Hilas, Houžvička, Slezáček, Procházka ( 4:2 ) Vácha - (Havelka), Mejzr, Doležal, Jurčík, Karafiát V., Karafiát J.

5:7
Proti Holotě jsme favorité rozhodně nebyli, a tak jsme mohli jenom překvapit. Úvod utkání byl jak zlý sen, který předvýdal prohru s dvojciferným číslem. V první i druhé minutě dostáváme branku. V sedmé darujeme a zaroveň lovíme míč v brance po třetí. Mejzr snižuje, ale netrvá dlouho a tříbrankový náskok má soupeř zpět. To běžela prosím teprv 11. minuta. Kobylisy ovšem nemají ve zvyku házet ručník do ringu, ba naopak bojují a nevzdávají se. Od té doby se naše hra zlepšila. Holotu jsme do vyložených šancí nepouštěli, navíc těsně před poločasovou přestavkou snižujeme a hned je to veselejší. Druhá půle pokračuje ve stejném duchu jako konec první. Dobrá a obětavá obrana podpořená aktivní hrou do předu. Najednou je vyrovnáno a začiná se jakoby od nuly. Holota neměla svůj rytmus hry, i když držení míče bylo na její straně. Do konce utkání zbývalo pět minut. Nám se podařilo útect na rozdíl dvou branek. Soupeř zkouší hru bez brankáře. Hodně střeleckých pokusů blokujeme, přesto Holota dává kontaktní branku. To už ale běží poslední minuta. Navíc ihned po rozehrání jdeme tři na dva a přidáváme za zápasem poslední tečku. Nakonec jsme nepříznivý vývoj dokázali otočit a urvat cenné tři body.
Nejlepší hráč: Houžvička (Holota líná)