13.4.2015 - SH Eden (20:30) - Šnýdr, Vážan Mistrovské utkání (18.kolo)

B.B.V.

3:2

FK Kobylisy

Dixa - (Janota), Mašek, F. Bartoš, L. Bartoš, Hlavička, Havlíček, Tesař, Bajgar ( 1:0 ) Vácha - (Havelka), Frank, Roshan, Mejzr, Karafiát V., Karafiát J., Šlapák, Aušprunk
3:2
Zápas s BBV pro nás byl asi jedním z nejdůležitějších v celé sezóně. Sešli jsme se v maximálně silné sestavě a soupeř vypadal, že se k utkání dostavil také v plném počtu. O důležitosti utkání bylo jasno. Zápas začal naší snahou o rychlý presing, což se nám dařilo a dostávali jsme soupeře pod tlak. K žádné větší šanci to ale nevedlo. Naopak na druhé straně bylo BBV nebezpečné hlavně z rychlých brejků, které jsme dvakrát nepokryli a z druhého asi v 5 minutě to bylo 1:0. Od této chvíle jsme museli dobývat hráz těl, jelikož obrana soupeře nám nedovolovala protlačit střelu až k brankáři. A když už se podařilo, tak někdo chytil a odrazil míč na brankové čáře. Soupeř byl i nadále velmi nebezpečný a jeho rychlé výpady nám dělaly velké problémy. Výsledek ale zůstal nezměněn a bylo jasné, že se musíme kousnout. Druhá půle začala v podobném rytmu, ale soupeř začal hrát trochu vytaženěji, což nám umožňovalo pronikat k větším šancím. Nechyběl nám ani důraz a celkově byl druhý poločas mnohem lepší. Po několika šancích se nám po jednom získání míče povedlo rychle přejít do protiútoku a srovnat krok. Od té chvíle ale byla branka soupeře zakletá a naopak na druhé straně se soupeři povedla akce 1 na 1-ho a ostrou střelou přesně k tyči jsme znovu spadli na zadek. Naše aktivita vyústila v několik velkých šancích a ještě rozhodčí přehlédnul evidentní ruku ve vápně, za kterou se nám i soupeř omlouval. Celkem ironie. Chvíli poté jsme dostali třetí gól kvůli rozhozené obraně. Asi 6 minut do konce a šli jsme hrát powerplay. Smůla se na nás nalepila i v této části, jelikož z asi 4 obřích šancí po pěkné kombinaci jsme dokázali dát jen jeden gól. I proto si odvážíme další prohru a je nám naprosto jasné, že příští zápas jednoduše musíme vyhrát.
Nejlepší hráč: Dixa (BBV)