16.3.2015 - SH Eden (21:30) - Polák, Orálek Mistrovské utkání (16.kolo)

Přírodní vědy

1:0

FK Kobylisy

Hosl - (Diviš), Kupka, Knedlík, Kuchař, Noha, Smolka, Formánek ( 0:0 ) Vácha - (Havelka), Aušprunk, Frank, Roshan, Karafiát V., Karafiát J., Šlapák, Mejzr
1:0
Po dlouhé době jsme k zápasu nastoupili v silně oslabené sestavě, ale stále bylo z čeho brát. Rozhodně jsme se ale nechtěli uchylovat k presinku, protože ten bychom asi fyzicky nezvládli. Zápas byl především taktickou bitvou dvou týmů, které se velmi dobře vraceli, a přes jejichž obrany se bylo velmi těžké prodrat k zakončení. Prakticky celý první poločas se hrál do plných na obou stranách s několika šancemi (velkými i menšími), ale nic tam nepadlo ani na jedné straně. My jsme se snažili o rychlejší přechod do útoku, zatímco Přírodní vědy byly velice silné na balónu a dokázali se individuálně dostat k zakončení i postupným útokem. První poločas byl opravdu vyrovnaný a musíme ocenit bojovnost všech na palubovce a velice rychlý návrat zpět při ztrátě balónu. Druhý poločas přinesl téměř identickou hru jen ve větším nasazení. Soupeř se snažil utahovat smyčku během svých útoku a postupně se snažil nás stále hlouběji napadat, zatímco nám se několikrát naskytla možnost pro rychlý útok. Jenže zakončení na obou stranách bylo bez výsledku. Ačkoliv se hra i nadále zrychlovala, vypadalo to, že se oba týmy rozejdou s 1 bodem. Bohužel ve 49 minutě jsme nedokázali zabránit střele po rychlém otočení útočníka soupeře a náš golman si na míč pouze sáhnul. Hned jsme si vzali time a zkusili hrát bez brankáře, ale i přes jednu obří šanci a jednu větší jsme už nevyrovnali. Tento zápas byl opravdu o prvním gólu. Škoda že padnul do naší sítě a tak pozdě. Všichni si to ale oddřeli a odjezdili po zadku. S takovým přístupem se nemusíme bát i výše postavených soupeřů.
Nejlepší hráč: Formánek (Přírodní vědy)