11.2.2015 - SH Eden (20:30) - Herzog, Lafek Mistrovské utkání (13.kolo)

FK Kobylisy

4:3

Wizards DDM

Vácha - (Jaroš), Aušprunk, Frank, Peterka, Roshan, Karafiát V., Karafiát J., Šlapák, Mejzr ( 3:1 ) Imlauf M. - (Koudelka), Imlauf T., Čechura, Dolejška, Schaefer, Tomek, Výborný, Kroutil, Blažek
4:3
Do zápasu jsme se poprvé v sezóně dokázali sejít v 9-ti hráčích do pole, a jelikož jsme znali herní styl soupeře, rozhodli jsme se pro celozápasový nátlakový futsal, kdy jsme nechtěli dát hráčům soupeře dýchat. Jakmile bychom je nechali hrát, byla by to sebevražda. Prvních 10 minut bylo naprosto fantastických. Vedli jsme 2:0 a Wizzardi byli evidentně zaskočení. Nehráli jsme žádný parádní futsal plný pěkných akcí, ale prostě jsme dokázali těžit ze situací, kdy jsme vybojovali míč a tlačili se do zakončení. Zhruba od 15 minuty jsme malinko polevili, soupeř se přizpůsobil a začal být mnohem nebezpečnější. Naštěstí jsme ale dokázali dát ještě jednu branku a byla škoda, že jsme neudrželi čisté konto do poločasu, jelikož jsme těsně před jeho koncem propadli a nedokázali zastavit přečíslení. Průběh nám ukázal, že nemáme důvod něco měnit, a proto jsme presovali i v druhém poločase. Důraz a kvalita Wizzardů ale šla rapidně nahoru a v druhé části jsme spíše sekundovali. Šance jsme si ale stále dokázali tvořit. Výsledkem byl 4 gól, který vyhecoval soupeře k ještě aktivnější hře. Rychle to bylo 4:2 a pak už jsme se snažili hlavně „přežít“. Cca 5 minut před koncem šli Wizzardi do powerplay, během které to občas opravdu smrdělo, ale dokázali jsme se ubránit. Proto byla škoda, když jsme malinko ztratili koncentraci a po ztrátě míče na polovině hřiště jsme nechali projít hráče soupeře přes půlku hřišti až k vápnu, kde prakticky nehlídán dokázal tvrdou střelou snížit na rozdíl jediného gólu. Nicméně to bylo z jejich strany všechno. Strašně důležitá výhra!!! Snad se budeme v takovém počtu scházet častěji.
Nejlepší hráč: Jaroš (Kobylisy)